Kursy konwersacyjne

Zastanawiasz się co zrobić aby mówić lepiej po angielsku? To proste – mów więcej!

Jak do tej pory wyglądały Twoje lekcje? Jaki procent czasu lekcji poświęcany był na Twoje mówienie? Z umiejętnością prowadzenia konwersacji w danym języku jest podobnie jak z umiejętnością prowadzenia samochodu: nie nauczysz się tego czytając książkę i rozwiązując ćwiczenia w podręcznikach i na kserówkach. Żeby jeździć samochodem, trzeba jeździć samochodem. Żeby mówić po angielsku, trzeba mówić po angielsku.

A może miałaś/miałeś już indywidualne lekcje konwersacyjne, ale wciąż czujesz strach, kiedy masz rozmawiać z kimś innym niż Twój nauczyciel? Z mojego doświadczenia wynika, że często nawet jeśli przełamiesz barierę przed rozmową z jedną osobą, wciąż będziesz ją miała/miał w stosunku do innych osób. Dlatego ten kurs jest okazją do tego, aby bez konieczności wyjazdu poza granice kraju, mieć stały kontakt w z żywym językiem i rozmawiać z innymi ludźmi w atmosferze empatii i wzajemnego wsparcia.

Jak wyglądają spotkania?

Idea jest niezwykle prosta. Zamiast wspólnego robienia ćwiczeń w podręcznikach i na kserówkach, 100% czasu zajęć poświęcone jest na konwersacje. Podczas 60 minutowego spotkania, masz możliwość rozmowy w parach z innymi kursantami i dzięki temu około 50% czasu poświęcone jest na Twoje mówienie. Używamy kart konwersacyjnych, dzięki którym nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci tematu do rozmowy. Dla urozmaicenia zajęć raz na jakiś czas wprowadzamy zróżnicowane gry i zabawy. Nie bój się oceny innych osób, gdyż one są w takiej samej sytuacji jak Ty. Pamiętaj, że tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Zajęcia odbywają się w przyjaznej, pełnej wzajemnego wsparcia atmosferze, gdzie zasadą numer jeden jest zakaz poprawiania i krytyki. Moderatorem spotkania jestem ja – Wojtek Pietrak.

Integralną częścią kursu jest Twoja praca własna, która polega na codziennym osłuchiwaniu się z językiem. Dzięki temu uzyskasz efekt zanurzenia się w języku i bardzo szybko, w atrakcyjny sposób nauczysz się nowego słownictwa, poprawności językowej oraz zaczniesz myśleć w języku angielskim. Czego, jak często, gdzie i kiedy masz słuchać – tego dowiesz się na kursie.

Dzięki temu kursowi:

  • Uzyskasz dostęp do swoich językowych zasobów, które być może są uśpione i zaktywizujesz swoje umiejętności konwersacyjne.
  • Przełamiesz barierę językową i otworzysz się na konwersacje z innymi ludźmi.
  • Uzyskasz płynność w komunikacji.
  • Nauczysz się nowego słownictwa.
  • Podniesiesz swoją motywację do nauki.
  • Spędzisz fajnie czas, w przyjaznej atmosferze z nowymi znajomymi.

Cena:
38 zł – 1 x 60 min w tygodniu – płatność za miesiąc z góry.

Evaluation call:
Umów się na krótką rozmowę telefoniczną, podczas której będziemy mogli określić Twój poziom oraz odpowiedzieć na Twoje pytania.

Grupa mniej zaawansowana – A2-B1:
Czwartki godz. 18.00-19.00. Wołomin, ul. Wileńska 51, budynek A, sala 201. Zapisy do 31.12.2019.

Grupa bardziej zaawansowana – B2-C1:
Czwartki godz. 19.15-20.15. Wołomin, ul. Wileńska 51, budynek A, sala 201. Zapisy do 31.12.2019.

Zapisy:
Na kurs możesz zapisać się wypełniając formularz poniżej.

Często zadawane pytania

A jeśli mój angielski nie jest na wystarczającym poziomie i źle wypadnę?

Zadzwoń do mnie 😉 Pomogę Ci ocenić Twój poziom. Podczas zajęć obowiązuje zasada: nie poprawiaj, nie krytykuj – wspieraj. Pamiętaj, że nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Mamy się dobrze bawić i wzajemnie sobie pomagać. Jeśli nie będziesz mówić po angielsku w tak sprzyjających warunkach, to kiedy gdzie i kiedy będziesz? Jeśli nie ten kurs, to który?

Jak mam uczyć się nowego słownictwa i gramatyki?

Codzienne osłuchiwanie się w zakresie minimum 30 min. dziennie (czym więcej tym lepiej) sprawi, że uzyskasz efekt zanurzenia się w języku, podobnie jak ma to miejsce u osób, które wyjeżdżają za granicę lub u małych dzieci, które uczą się języka ojczystego. Dzięki temu nie tylko nauczysz się nowego słownictwa i gramatyki, ale również zaczniesz myśleć w języku angielskim i będzie Ci o wiele łatwiej budować wypowiedzi ustne. Dodatkowo nowego słownictwa nauczysz się podczas prowadzenia konwersacji z innymi kursantami. 

Skoro podczas kursu moje błędy nie będą poprawiane to jak mam je wyeliminować?

Twoje błędy będą znikały mimochodem, wraz z ilością czasu poświęconego na osłuchiwanie się oraz mówienie. Zajmie się nimi Twoja podświadomość.

Skąd mam wiedzieć, że robie postępy?

Na początku kursu oraz co miesiąc będziesz nagrywała/nagrywał się na dyktafon, tak aby później móc samemu ocenić postępy. Dodatkowo dostaniesz narzędzia do monitorowania postępów. 

Jak długo trwa kurs?

Nie ma określonej daty zakończenia kursu i w tym tkwi jego magia, jednak warto jest założyć, że Twoje uczestnictwo w kursie będzie trwało minimum 3 miesiące. Wtedy zauważysz wyraźne postępy, chociaż u niektórych osób będą one odczuwalne w krótszym czasie.

Co w przypadku, kiedy nie będę mogła/mógł wziąć udziału w zajęciach? 

Dostaniesz rabat 10 zł za każde zajęcia, w którym nie mogłaś/mogłeś wziąć udziału do wykorzystania na kurs lub lekcje indywidualne w przyszłym miesiącu.

Czy muszę podpisywać jakąś umowę?

Nie. 

Jak mogę dokonać płatności za kurs?

Opłat należy dokonywać przelewem na konto 50 1020 5558 1111 1676 3970 0070, Wojciech Pietrak, ul. Orszagha 8, 05-230 Kobyłka z dopiskiem „Opłata za kurs”, najpóźniej 1 dzień przed pierwszą lekcją danego miesiąca. Brak płatności uniemożliwia wzięcie udziału w zajęciach. Kwota przelewu zależna jest od ilości zajęć w miesiącu np. 38 zł x 4 = 152 zł. 

Let’s Talk And Roll and see you soon!

Tutaj możesz zgłosić chęć uczestnictwa w kursie.

Realizacja: Suchowski Media
Back to Top